MICHAEL FRAŇO

svatební fotograf Praha & Bratislava

Informácie

Svadobné fotenie

Svadby sú moje hlavné zameranie a ideálna kombinácia dokumentovania a kreatívneho tvorenia. Žijem striedavo v Prahe a v Bratislave, na vašu oslavu ale docestujem kamkoľvek.

Cenník a podrobnejšie info vám rád pošlem, napíšte mi.

Párové fotenie

Párové fotenie alebo randíčko najradšej fotím v Prahe alebo Bratislave, pretože tu to poznám ale rád sa s vami vyberiem niekam, kde je to vašemu srdcu milé.

Cena rande fotenia začína na 6 000kč.

Časté otázky a odpovede

AKO DLHO BUDEŠ NA NAŠEJ SVADBE FOTIŤ?

Čas je relatívny : ) Rozsah si spolu dohodneme dopredu, ale na mieste budem aspoň o hodinku skôr, aby som si v kľude rozložil veci, zvítal sa a obzrel si lokačku.

VIDÍME, ŽE FUNGUJEŠ HLAVNE V PRAHE A BRATISLAVE, ALE SVADBU MÁME NIEKDE INDE. PRÍDEŠ ZA NAMI?

Jasné, viem byť všade! Od Košíc až po Reykjavik! Rád cestujem a ešte radšej cestujem za svadbou.

KEDY, AKO A KOĽKO FOTIEK ZO SVADBY DOSTANEME?

Úprimne povedané nemám rád rôzne striktné balíky a komplexné cenníky. Verím, že každý pár a každá svadba je jedinečná. Niektoré svadby majú 30 hostí, iné 230. V priemere ale zvyknem odovzdávať medzi 250-800 fotografii.

Čo sa týka odovzdávania fotiek, prichystám pre Vás online galériu, odkiaľ si ich môžete kedykoľvek stiahnuť, zdieľať ich, posielať kamarátom a rodine, poprípade si ich nechať vytlačiť.

KEDY DOSTANEME FINÁLNE FOTKY ZO SVADBY?

Štandardná doba čakania sú 6-8 týždňov.

UPRAVUJEŠ NAŠE FOTKY?

Jasná vec! Každá jedna fotka prejde základnými úpravami ako je korekcia expozície, vyváženie bielej, správny orez, korekcia farieb a následne farebná úprava. Pre každú svadbu sa snažím nájsť tématické farby a odtiene, ktoré aplikujem na všetky fotky, ktoré odo mňa dostanete. Všetky fotky odovzdávam aj vo vyladenej čiernobielej verzii.

Niekedy keď svetlo nehrá do karát a farebný variant je na rozdiel od čiernobieleho nepoužiteľný finálna fotografia bude len čiernobiela.

A ČO RETUŠ?

Dôležité je rozoznať rozdiel medzi retušou a úpravou fotky. Každá fotka prejde korekciou a farebnou úpravou. Samozrejme, viem Vám ponúknuť aj retuš fotografií, teda vyhladenie pokožky, odstránenie nedokonalostí, poprípade vyžehlenie oblečenia. Retuš nie je zahrnutá v základnej cene a v prípade záujmu sa na nej vopred dohodneme.

VIEŠ FOTIŤ AJ ZO VZDUCHU, MÁŠ DRONA?

Drona mám a ak sa miesto konania svadby či portrétovania nekoná v bezletovej zóne a ostane nám čas, rozhodne ho použijem.

ČO AK SA NÁM PODARÍ STRATIŤ FOTKY, KTORÉ SME OD TEBA DOSTALI?

Ak sa vám takáto nemilá vec stane do roka od svadby nič sa nedeje. Archív odovzdaných fotografií pre Vás na mojich serveroch zálohujem až celý jeden rok.

FOTÍŠ SVADOBNÉ PORTRÉTY AJ MIMO SVADOBNÝ DEŇ?

Ak sa chcete svoj svadobný deň naplno venovať svojím hosťom a nebudete chcieť chýbať ani na hodinku, dohodneme portrétovanie na iný deň. Alebo ak by ste chceli portréty na inej, vzdialenejšej lokácii, vymyslíme aj tú.
Portrétovanie v iný ako svadobný deň je extra služba a cena je na dohode.

DOSTANEME ZO SVADOBNÉHO DŇA AJ ALBUM ALEBO FOTOKNIHU?

Fotokniha ani album nie je problém, spolupracujem s najkvalitnejšou tlačou fotokníh na Slovensku a taktiež v Česku a rád vám tú vašu vytvorím. Cena fotoknihy sa odvíja od počtu strán a materiálu a dohodneme sa na nej pred alebo kľudne až; po svadbe.

STRETNEME SA VÔBEC PRED FOTENÍM OSOBNE?

Áno, vždy! Teda… skoro vždy. Fungujem v Prahe a v Bratislave, takže pokiaľ ste niekde na blízku týchto miest, určite sa stretneme niekde na káve, prejdeme si Vaše predstavy a ja Vám predstávím detailne čo ponúkam a ako to všetko vlastne prebieha. Pokiaľ však žijete niekde, kde je neľahké sa dostať, vieme sa stretnúť online a kávu s pokecom si dáme každý z vlastnej obývačky.

FOTÍŠ AJ MALÉ SVADBY O PÁR ĽUĎOCH? NAPRÍKLAD LEN BUDÚCI MANŽELSKÝ PÁR A DVAJA SVEDKOVIA?

Áno. Malé intímne svadby, elopements, mám veľmi rád. Sú veľmi osobné, vždy je na nich skvelá atmosféra a obyčajne si svadobný pár môže vybrať nádherné lokality, na ktoré by sa stočlenná svadba nikdy nedostala.

VŠETKO SME PREČÍTALI A CHCELI BY SME ŤA NA NAŠEJ SVADBE, AKÝ JE POSTUP?

Yesss! Vyplnte prosím kontaktný formulár alebo mi rovno napíšte email so základným info o vašich svadobných plánoch. V písomnej komunikácii si dohodneme osobné stretko a zistíme či si padneme do oka my aj naše predstavy.
Keď budeme všetci spokojní, podáme si ruky a zaplatíte nevratnú zálohu 1/3 z finálnej sumy za služby (slúži ako rezervácia termínu), zyšok odmeny má splatnosť do týždňa od svadby.
No a potom nám už len ostáva sa tešiť na ten hlavný deň : )